Firewall Hizmetleri

Firewall Hizmetleri

Güvenlik Duvarı, internet ortamı üzerinden gelen tüm veri trafiğinin bir donanımsal cihaz veya yazılım üzerinden filtrelenmesi ve sadece temiz trafiğin uygulama sunucularına erişiminin saglanması işlemidir. Firewall çözümü ile sunucunuza dogru olan tüm tcp ve udp tabanlı ip trafiğini gerekirse kesebilir ve sadece belirli bir trafiğin sunucunuza ulaşabilmesine imkan verebilirsiniz. Bu işlemleri firewall kuralları aracılığı ile ve kaynak, hedef, tcp port, udp port gibi bileşenlerin kurallarda tanımlanması ile gerçekleştirebilirsiniz. Kurumsal bir ortamda olmazsa olmaz olan bir güvenlik çözümüdür.

Firewall hizmetinin en büyük özelliklerinden biri de istenmeyen trafiğin engellenmesi sonucunda sunuculara doğru gelen trafik optimize edilmiş olur ve sunucunuz çok daha performanslı bir şekilde gerçek internet trafiğine hizmet verir. Gerçek bir firewall çözümünde sağlıklı kabul edilen kural dizimi standart olarak tüm port ve iplere erişimin kapatılması ve sadece gerekli olan erişim kurallarının rule lar aracılığı ile tanımlanması prensibine dayanır. Kuralların düzenli ve birbirleriyle çakışmayacak şekilde oluşturulması çok önemlidir.

Firewall çözümümüzün en büyük özelliği tamamen birbiriyle %100 yedekli ve clustering mantığında çalışan yüksek performanslı donanımsal firewall cihazları üzerinden bu hizmeti kurumsal ölçekte verebilmemiz. Fortigate 1500D serisi ve her biri 80 Gbit firewall filtreleme kapasitesine sahip bu cihazlar sayesinde hem IPv4 hem IPv6 protokollerinde yüksek performanslı ve kesintisiz firewall hizmeti almanız mümkün.

Vermekte olduğumuz hizmette dilerseniz ülke bazlı erişim engelleme de gerçekleştirebilirsiniz. Örnek verecek olursak saldırı yoğunluğu yüksek bir ülkenin sunucularınıza erişimini engelleyebilirsiniz. Ya da sadece sunucunuza Türkiye'den erişim gerçekleştirilmesini sağlayabilirsiniz.